Kategoriler
Yaşam Stili

7 Şef Bir Arada

Mutfağınızda, mutfak eşyalarınızın içinde kaybolup yaptığınız tariften daha az keyif aldığınız zamanlar vardır. Kendinizi mutfağınızda daha özgür hissetmek isterken hangi mutfak eşyası nerede, hangisini kullanayım, neyi nereye koyayım derken zaman nasıl da geçiyor değil mi? Hayal ettiğiniz tarife odaklanmak varken bu sorunlarla baş etmek zor tabii. Her işi tek başına yapabilen bir yardımcınız olsa belki de işler daha kolay olabilirdi diye düşünüyoruz. Bu yüzden sizi tüm bu sıkıntılardan kurtarmaya yarayacak bir önerimiz var. ? Bütün mutfak teknolojilerini bir arada buluşturan Karaca Maestro Chef sizi anlayan, özgürce tarifler hazırlayabilmenizi sağlayan en iyi mutfak arkadaşınız olmaya aday! Karaca Maestro Chef’in 7 farklı yeteneğiyle ve pratik çözümleriyle birlikte mutfakta artık sadece yaptığınız tarife odaklanıp hayal gücünüzün sınırlarında dolaşabilirsiniz!

Hamur Yoğurmanın Profesyonel Hâli

Sabah bir telefonla uyandınız ve çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın şehir dışından gelerek size sürpriz yaptığını öğrendiniz. Gelmesine de sadece iki saat var! Onun en sevdiği, asla hayır diyemediği şeyleri hızlıca düşünmeye başladınız. Ve kimsenin hayır diyemeyeceği pizza aklınıza geldi! İşte o sırada Karaca Maestro Chef’in size göz kırptığını görebilirsiniz. Bu yetenekli yardımcınız ister simit, ister hamburger ekmeği, isterseniz de pizza hamurunuzu eşit bir biçimde dağıtarak uygun kıvama getirir. Karaca Maestro Chef ile hem vakitten kazanç sağlayarak sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz hem de sevdikleriniz için en güzel tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Mikserinizi Çok Uzaklarda Aramayın!

Tatlı krizinizin tuttuğunda “linzer kurabiye yapayım da mutlu olayım” diye aklınızdan geçirdiniz. Ama sonrasında yaparken sürekli dağılan mutfak gözünüzün önüne geldi. “Mikserimi de kim bilir nereye koydum” diye iç geçirdiniz… Ve tatlı krizinizi yatıştırmaya çalışmak zorunda kaldınız. Ama Karaca Maestro Chefile umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok. ? Karaca Maestro Chef’in paslanmaz çelik çırpma aparatıyla profesyonelleri kıskandıracak tarifler hazırlayarak anında tatlı krizinizin önüne geçebilirsiniz. Linzer kurabiye yaparken hiç olmadığı kadar keyif alabilirsiniz. Tabii sonrasında yemesi de yapması kadar keyifli olur!

Kıymanızı Kendiniz Çekin, İçiniz Rahat Olsun

Dışarıdan aldığınız et ürünlerini hijyenini pek de bilmediğiniz makinelerde çektirip kıyma yaptırmak zorunda kalabiliyorsunuz. Sonra eve gelip, yemeği hazırlayana kadar aklınızda sürekli bir soru işareti dolaşıyor değil mi? “Kim bilir nerede çekildi, hijyenik miydi?” Karaca Maestro Chef tüm bu soru işaretlerinizi bir çırpıda gideriyor. Artık güvenle kıymanızı kendiniz evde çekebilirsiniz. Sonra da gelsin sofranıza ev yapımı burgerler, çeşit çeşit köfteler! Karaca Maestro Chef ile sevdiklerinize hazırladığınız tariflerde de gözünüz hiç arkada kalmasın.

Vitamin Deposu İçeceklerle Sağlığınız Hep Sizinle!

Yaz aylarında serinlemek, kış aylarında ise vitamin ihtiyacınız için sağlıklı içeceklere ihtiyaç duyarsınız. Bu ihtiyacınızı evde karşılamak demek, ne yazık ki bütün zamanınızı ayırıp mutfağı meyve bahçesine dönüştürmek demek olabilir. Tabii teknoloji, kaybettiğiniz zamanı size geri vermek için var! Çünkü Karaca Maestro Chef narenciye sıkma aparatı, doğal vitamin deposu hazırlamak isteyenleri asla yalnız bırakmıyor. İster sadece portakallarınızı sıkın, isterseniz de mandalina, greyfurt ve limon karışımı yapıp keyfinize keyif katın. Bulaşığı da çok kafanıza takmayın, kolay temizlenen haznesi yüzünüzü güldürür. ?

Smoothie İster miydiniz?

Sabahları uyandığınızda güneşle birlikte siz de enerjinizi dışarı atmak istemez misiniz? Bedeninize ve beslenmenize önem verdiğiniz zaman zaten bu enerji kendiliğinden geliyor. Sağlıklı bir yaşam sürmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Gerçekten! Bunun için sadece karar vermeniz ve pratik çözümler bulmanız yeterli. Mesela sabah yürüyüşünüze çıkmadan önce Karaca Maestro Chefyardımıyla kendinize besleyici ve doyurucu bir smoothie hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz meyveyi kolayca püre hâline getiren Karaca Maestro Chef ile hayal gücünüzü kullanıp dilediğiniz meyveyi birlikte içebilirsiniz.

Size özel bir tarif vermeden geçmek istemedik…

Bir adet şeftali ve kakuleliyisoyup çekirdeklerini ayırıyoruz. Bu meyveleri de bir tatlı kaşığı bal, iki yemek kaşığı yoğurt, yarım bardak süt ile karıştırıp mükemmel lezzetlibir smoothieelde ediyoruz. Afiyet olsun!

Sizin İçin Rendeler!

Rendelemek marifet ve sabır ister değil mi? Yaptığınız keklere katacağınız portakal kabuğunu rendelerken neredeyse elinizi kesecek duruma gelirsiniz. Aman dikkat! Karaca Maestro Chef bu duruma da el koyar. En güzel salataları hazırlamanız için bütün rende işlerini Karaca Maestro Chef’e bırakın, o sizin yerinize rendelesin. Tariflerinizde her şey dilediğiniz gibi olsun!

Parçala, Doğra,Pişir!

Mutfak sizin yaratıcılığınızı besleyen bir alan ve bu alanı özgürce kullanmak sizin elinizde! Sebze ve meyvelerinizi parçalayıp doğramak yerine tariflerinize daha iyi odaklanabilirsiniz. Bu yüzden bu işleri profesyonellere bırakın. Karaca Maestro Chef, istediğiniz sebze ve meyveyi parçalayıp doğrar ve püre hâline getirir. Siz de sanatınızı rahat bir biçimde icra edersiniz. Mutfakta harikalar yaratmak için daha fazla beklemenize gerek yok!