Kategoriler
Yaşam Stili

Baharın Gelişini Güzel Bir Kahvaltıyla Kutlayın!

Günün en önemli, en keyifli öğünü olan kahvaltı günün zinde ve iyi geçmesini sağlarken insana aynı zamanda mutluluk verir. Sağlıklı ve dengeli kahvaltı yapan kişi gün içerisinde hem daha verimli hem de daha enerjik olur. Besleyici bir kahvaltı aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve formda kalmanızı da sağlar. Tüm bu güzel şeyleri niye mi anlatıyorum? Bahar geldi de ondan! ? Eveeet! Güneş içimizi ısıtmaya başladığına göre kışın tüm yorgunluğunu güzel bir kahvaltıyla atmayı hak etmedik mi sizce de? Sabahları erken uyanıp güneş penceren içeri sızarken, fonda sevdiğiniz bir şarkıyla birlikte kahvaltı hazırlamak sizin de kulağınıza hoş gelmiyor mu? Tabii bir de tüm bu hazırlıkları balkonda yapıyorsanız tadından yenmez! Gelin bu güzel günlerde kendimizi ve sevdiklerimizi ödüllendirilelim ve ilkbahara iyi bir başlangıç yapalım.

Kahvaltıda pratik tarifler ve şık sunumlar

Kimileri sabahları kahvaltı hazırlamaya üşenir, ağzına bir lokma atıp o öğünü geçiştirmeye çalışır. Belki de kahvaltı hazırlamanın zaman kaybı olduğunu düşünürler. Ama sanıldığı gibi kahvaltı hazırlamak o kadar da zahmetli bir şey değil. Mesela önceden buzdolabınızda hazır bulundurduğunuz içine peynir, zeytin, bal, ceviz gibi dengeli besinler koyduğunuz kahvaltılığı hemen servis edebilirsiniz. Bunun için size pratikliğiyle ve tasarımıyla ön plana çıkan Karaca Akdeniz Kahvaltılık setini önerebiliriz. Tabii peynir, zeytin tek başına yetmez diyorsanız, onun yanına kendinize ve sevdikleriniz lezzetli bir omlet hazırlayabilirsiniz. Sizinle çok güzel bir omlet tarifi paylaşabiliriz!

Mantarlı ve Avakadolu Omlet

Karaca Granit Tava ile iki yemek kaşığı zeytinyağını ve mantarları soteleyin. Mantarlar yumuşadığında ocaktan alın. Yumurtanızı bir kâsede tuz ve karabiberle birlikte çırpın ve mantarların üzerine koyarak pişirin. Yumurtanın yarısına avokadoyu ve peyniri koyun ve diğer yarısını üzerine kapatın. Maydanozla servis ederek güne güzel bir başlangıç yapın! ?

Bu lezzetli omleti nasıl servis ederim diye hiç düşünmeyin. Baharın iç açıcı renklerini, kuş cıvıltılarını sofranıza getirecek bir önerimiz var. Karaca Nancy Kahvaltılık Seti kuş ve çiçek desenleriyle kahvaltınıza neşe katmaya hazır. Eğer kahvaltınızda özel misafirleriniz varsa ve o günün çok daha güzel geçmesini istiyorsanız size şık ve zarif  bir önerimiz daha var: Karaca Lilium Kahvaltılık Takımı.

Bahar ayları size mutlulukla birlikte unutamayacağınız kahvaltı sofralarını da getirsin. Güzel bir başlangıç yapmayı, dengeli beslenmeyi, mutfağınızda keyifli saatler geçirmeyi ertelemeyin. Vaktinizin en verimli anları için kahvaltı çok önemli, unutmayın. Kendi damak tadınıza göre çeşit çeşit tarif hazırlayabilirsiniz. Bunun için hiçbir engeliniz yok. Karaca Diana Kahvaltı Takımı’nın çiçek motifleri ile baharın canlılığı sizinle olsun. Kahvaltı sofralarında paylaşacağımız çok şey var!