Kategoriler
Yaşam Stili

Baharın Gelişini Güzel Bir Yemek ile Kutlayın!

Güneş gülümsemeye, içimizi ısıtmaya başladı bile. Baharın gelişi ile kışın yorgunluğunu atmanın, doğanın keyfini çıkarmanın tam zamanı! Doğanın bu eşsiz güzelliğini sevdiklerinizle yemek yiyerek deneyimlemek sizin de kulağınıza hoş geliyor eminim. Peki güneşin açtığı, yetmezmiş gibi iştahımızı da açtığı bahar günlerinde büyüleyici sofralar hazırlama fikrine ne dersiniz? Evinizin balkonunda, varsa bahçenizde baharın gelişini kutlamak için gelin sevdiklerimizi ödüllendirilelim ve ilkbahara iyi bir başlangıç yapalım.

Tüm ayrıntıları önceden planlayın!

İlk olarak, nerede eğleneceğinize karar verin. Evinizde yer yoksa, yerel bir parkta bu organizasyonu planlayabilirsiniz. Eğer bir arka bahçeniz, balkonunuzda yeriniz varsa, sevdiklerinizi evinizde ağırlamak genellikle en iyi seçenektir. Çünkü yiyecekleri kendi mutfağınızda istediğiniz gibi hazırlayıp servis edebilirsiniz. Ardından planlamanızı yapın, davetinizde kaç kişi olacak? Çocuklar olacak mı? Konukların rahat etmelerini sağlamak için yol gösterici ilkelere önem gösterin. Yemek masanız küçükse, plakalar için bir büfe olarak kullanılacak bir yan masa, tezgah veya çıkıntı oluşturun. Büfe servisi, bahçeniz varsa kalabalık davetler için idealdir. Balkonda yeriniz varsa yemek masasını mutfağa yakın olarak ayarlamanız size en iyi sonucu verecektir.

Menünüzü önceden ayarlayın!

Bahar davetleri, taze ve mevsimsel ürünlerden en iyi şekilde faydalanarak günlük yiyecekler sunma şansınızdır! Menünüzü ve malzemelerinizi önceden planlayıp, akşam için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Tabii hazırladığınız leziz yemeklerinizi bahara uygun yemek takımları ile sunmak misafirlerinizi büyüleyecektir. Karaca T-Gold Yemek Takımı’nın modern çizgileri ve bahara uygun renkleri ile sofranızı renklendirebilirsiniz.  Soframda çiçekler açsın, misafirlerimi bahar desenli yemek takımlarıyla karşılamak istiyorum diyorsanız; Fine Pearl Grace Yemek Takımı tam size göre!  Tamamlayıcılarla masanızın güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Bahar konseptinizi bardak takımlarınızda da sergileyebilir, Karaca Margaret Bardak Seti’ni tercih edebilirsiniz.

Bahar ayları size mutlulukla birlikte unutamayacağınız, sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar da getirsin. Güzel bir başlangıç yapmayı, dengeli beslenmeyi, mutfağınızda keyifli saatler geçirmeyi, sevdiklerinizi mutlu etmeyi ertelemeyin. Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz mutlu sofralarda paylaşacağımız çok şey var…