Kategoriler
Yaşam Stili

Bebeğinizi Beslemek Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı

Sevgili “bebeğim yemek yemiyor derneği üyeleri”! Bugüne kadar bebeğinize yemek yedirmeye çalışırken kılıktan kılığa girip yapmadığınız şebeklik kalmadı ve tüm hünerlerinizi sergilediniz değil mi? Şimdi rahat bir nefes alın ve bebeğinizin ağzındaki mamayı suratınıza püskürtmesine izin verin. ? Şaka bir yana, biliyorsunuz ki bebekler ek gıdaya geçtikten sonra yemek yeme alışkanlığını kazanmakta güçlük çekebiliyor. Peki inatçı miniklere yemek yemeyi daha eğlenceli hale getirmek için neler yapabiliriz? Bunun en kolay yolunu en iyi siz anneler bilirsiniz tabii ama yine de size birkaç öneride bulunmak isteriz.

Bebeğinizin Yemek Saatlerini Oyunlaştırın

Biliyorsunuz bebekler gelişme çağında en çok oyun oynayarak öğrenir. Yemek saatleri de bebekler için oyun gibi eğlenceli bir alan olursa, beslenme alışkanlığını daha kolay edinebilir. Eskiden biz “uçak geliyor” diye kandırıldık ama şimdiki minikler bu numarayı da yemiyor! ? Ona, ilgisini çekecek küçük bir masal ya da hikaye anlatırsanız bebeğinizin dikkatini kolayca toplayabilirsiniz. Miniğiniz ağzını açtığı sırada da mamalar hoop göbişlere! Ama hem hikaye anlatmak hem de kaşıkla tabaktan mama alıp bebeğinizi beslemek elbette ki zor iş. Mamayı iç haznesinde taşıyan kaşıkla yemek saatlerinde siz de rahat bir nefes alabilir, hikayenize ara vermeden tek elle bebeğinizi kolayca besleyebilirsiniz. Bunun için size  Boon Sıkma Kaşık Turuncu öneririz. Çünkü bebeğinizi beslerken eğlenmek sizin de hakkınız!

Bebeğiniz Yemek Yemeyi Kendisi Keşfetsin

Bebeğinizin 8. aydan sonra yerinde durmamaya başladığını ve her şeye olan merakının daha da arttığını gözlemlemişsinizdir. Merakla birlikte aynı zamanda bu aylarda bebekler her şeyi tek başına yapmaya çalışır. Tabii yemek yemeyi de! Bu sırada ortaya çok komik görüntüler çıkabilir evet ama uzmanların da önerdiği şey, bebeklerin belli bir gelişimi tamamladıktan sonra yemeklerini kendi başlarına yemeleri! Çünkü bebeğiniz her şeyi göre göre, deneyerek öğrenir. Mesela ona bu deneyimi yaşatmak için akşamları ailecek sofraya oturun ve bebeğinizin önüne tabağını koyun. Siz keyifle yemeğinizi yerken o da üzerine döke döke yiyecek. Belki de gülmekten siz yemek yemeyi unutacaksınız! ? Ama sonuç olarak bebeğiniz özgüven kazanırken yemek yemeyi de öğrenmiş olacak. Bir de bebekler kaşıkları ağızlarına götürürken genelde kaşıktaki yemeğin yarısı dökülür ve bebeğiniz daha az yemek zorunda kalır. Biz de size bunun önüne geçeceğiniz bir şey önermek istiyoruz: Boon Vakumlu Yakalayan Tabak Mavi-Yeşil! Bu tabak kaşıktan dökülen yiyecekleri huni formu sayesinde kolayca yakalayıp tabağa geri koyuyor. ? Böylelikle bebeğiniz tüm öğününü eksiksiz almış oluyor.

Çizgi Film Karakterlerini Sofraya Taşıyın!

Bebeğinize yemek yedirirken, her şey onun renkli dünyasını yansıtırsa beslenme saatleri daha eğlenceli olur. Mesela bebeğiniz mama kaşığında sevdiği bir çizgi film karakterini görürse onunla bir bağ kurabilir ve yemek yemek onun için daha zevki bir hale gelebilir. Bu yüzden size bir önerimiz var! Karaca Animals 3 Parça Çelik Çatal Kaşık Bıçak Seti bebeklerin eğlenerek sağlıklı bir şekilde beslenmelerine destek olur. Çatal, kaşık ve bıçağın üzerindeki hayvan figürleri dikkat çekici renkleriyle bebeğinizin ilgisini çeker. Böylelikle hem siz mutlu olursunuz hem de bebeğiniz gülücüklerini etrafa saçarak mamasını yer! ? Bir de bebeğiniz mamasını Disney karakterlerinin içinde görürse bebeğinizin burun kıvırdığı bir yemek kalmaz! Bunun için de bebeğinizin sofrasına Karlar Ülkesinin renkli karakterlerini Karaca Frozen Kâse, Tabak ve Kupa 3’lü Set ile; Star Wars’ın unutulmaz karakterlerini ise Karaca Star Wars 3’lü Seti ile getirebilirsiniz. Hello Kitty, Spiderman, Disney karakterleri Disney mama takımlarının esprili hikayeleri bebeğinize yemek boyunca eşlik etsin!