Kategoriler
Sofra

Doğa, Sofralarınızla En Nadide Taşını Paylaşıyor: İnci


Doğanın zarafetinin tam karşılığı inci değilse nedir? Kıymetli taşların en kıymetlisi, en şık kıyafetlerin tamamlayıcısı, yeryüzünün en zor oluşan değeridir inci. Bu nedenle inciye ve incinin onu taşıyana yaşattığı güzel hislere paha biçilemez.

Renginin parlaklığı, yüzeyinin pürüzsüzlüğü, insanın nefesini kesen şemali ile asaletin ve hassaslığın simgesidir. Nadiren bulunur, onu taşıyan ise daha da nadiren gözden kaçar. Hiçbir devirde çekiciliğinden bir şey kaybetmez, zamansızdır.
İster katıldığınız davetteki güzel bir kadının boynunda, ister okyanusun gizemine saklanmış bir istiridyenin içinde, nerede olursa olsun aynı çarpıcılıkla insanı yakalar inci. Doğada bunu başarabilen belki de yegane taştır. Karaca da incinin zarifliğini ve enerjisini, sizinle paylaşmak için Fine Pearl serisini size sunuyor. İnci ile zenginleştirilmiş takım, sofralarınıza okyanusların dingin güzelliğinin sembolünü getiriyor. Taşların kraliçesinin krallara layık ihtişamı, siz de sevdiklerinizle paylaşın diye, sofralarınıza konuk oluyor.
 
MUCİZENİN ÜRETİMİ
 
Karaca Fine Pearl serisi, yapımında kullanılan inciyle dünyadaki en değerli porselen takımlarından biri. Kuvars, kaolin ve feldspat da bulunduran ve sıfır gözenekli yapısıyla kalitesinin içini tamamen dolduran Fine Pearl’ün yapım aşamaları ise, en incelikli sanat eserlerini bile kıskandıracak kadar hassas bir süreç gerektiriyor.
Kaolin ile birlikte hammaddeye katılan inci, porselene ince ve şeffaf bir görüntü kazandırır.
 
FINE PEARL’ÜN SERÜVENİ
 
Karaca’nın yeni göz bebeği Fine Pearl serisi el işçiliğinin ön planda olduğu ve sayısız kalite kontrolün yapıldığı bir üretim süreci geçirir. Fine Pearl, şu aşamalardan geçerek sofralarınıza kadar sürecek olan yolculuğunun ilk adımlarını atar:

-Laboratuvara parti halinde gelen ürünlerin 1 gün içerisinde kontrol edilmesi.
– Tüm ilgili materyal ve elementlerin (inci tozu, kemik tozu, kil, kuvars ve feldspar) 18-24 saat boyunca mikserde karıştırılması.
– Ortaya çıkan karışımın 48 saat boyunca beklemesi.
– Kuruyan karışımın filtrelenmesi
– Ürünlere şekil verilmesi
– Çiğ olarak son şeklini alan ve bisküvi haline gelen ürünlerin bir kez daha kontrolden geçirilmesi ve sırlanma için bekletilmeye alınması.
– Ürünlerin 24 saat boyunca sırlanmasıdır.
– Ürünlerin 18 saat boyunca fırına verilmesi
– Tamamen el işçiliği ile desenlerin porselenlere işlenmesi