Kategoriler
Dekorasyon

En Şık Sofraları Karaca Fine Pearl İle Hazırlayın

Birbirinden hoş ve zarif tasarımları ile porselen yemek takımları, yemek ziyafetlerine şıklık katıyor. Işığı geçirmeyen ve mat bir yapıya sahip olan seramikten farklı olarak yarı saydam ve göz alıcı bir beyazlığı bulunan porselen takımlar yüzyıllardır sofraları süslüyor. Porselenin bu zerafetini bir adım öne taşıyan Fine Pearl ise içeriğinde bulunan gerçek inci taneleriyle yemek takımlarını sofralarda parlayan birer mücevhere dönüştürüyor.

Karaca tarafından keşfedilen bu yeni porselen çeşidi Fine Pearl yemek takımı serisiyle zevk sahibi kullanıcılara ulaşıyor. Peki Fine Pearl porseleni bu kadar özel ve nadide yapan nedir? Gelin beraber yakından inceleyelim. 

Fine Pearl Nedir?

Kurulduğu 1973 yılından bu yana imal ettiği ürünlerle evlere güzellik ve şıklık katan Karaca markası olanla yetinmeyip porseleni bambaşka bir forma dönüştürüyor. Porselen yapımında tutucu malzeme olarak kullanılan kemik tozu yerine gerçek incilerden elde edilen tozu kullanarak Fine Pearl porseleni kullanıcılara sunuyor. Tabii bu o kadar da kolay olmuyor! Yaklaşık 5 yıllık araştırma ve geliştirme süreci sonunda porselenin en zarif hali Fine Pearl ortaya çıkıyor. Sadece inci tozu değil, porselenin ham maddesine eklenen kuvars, kaolin ve feldspat sayesinde Karaca Fine Pearl daha ince daha saydam ve aynı zamanda da daha sağlam bir forma kavuşuyor. Karaca bu farklı yapıda ürettiği değerli porselenlerini Fine Pearl serisi olarak benzersiz şekil, desen ve renk alternatifleri ile her zevke hitap eden bir tarzda hazırlıyor.

Karaca Fine Pearl Serisi İle Her Zevke Uygun Şık Sofralar

Gerek ailece yemek yerken gerek özel misafirleri ağırlarken hazırlanan yemeklerin damak tadına hitap etmesi gibi kullanılan yemek masası takımı çeşitlerinin de göze hitap etmesi önemli bir unsur. Karaca’nın keşfi olan Fine Pearl porselenlerden oluşan yemek takımları göz alıcı tasarımlarıyla sofraların vazgeçilmezi haline geliyor. Birbirinden şık Karaca Fine Pearl yemek takımı modelleri usta eller sayesinde birer sanat eserine dönüşüyor.

Farklı renk ve desen seçenekleriyle her zevke uygun yemek takımları hayranlık uyandıran sofralar hazırlamanızı sağlıyor. İsterseniz Neklus, Roma, Helen ve Fame yemek takımlarıyla inci beyazlığını sofralarınıza taşıyarak sade ama şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. İsterseniz de Contour, Aurora ve Grace Mint ya da Grace Black yemek takımları ile sofralarınıza renk katabilirsiniz.

Değişik motif ve desenler Fine Pearl yemek takımlarına zarif bir detay olarak işleniyor ve modellerin şıklığını tamamlıyor. Klasik ya da modern görünümden hoşlananlara yönelik yemek takımlarının şekil ve formları da farklılaşıyor. Klasik görünümden vazgeçemeyenler için yuvarlak ve oval takımlar öne çıkıyor. Sofralarına modern bir hava katmak isteyenler içinse kare, üçgen ve sekizgen şeklinde, keskin hatları olan yemek takımları sıradışı bir görünüm vadediyor.      

Farklı parça sayılarından oluşan yemek takımları her türlü ihtiyacınızı ve beklentinizi karşılamaya yönelik en ince detaylar dikkate alınarak üretiliyor. Yemek takımları yemek, servis, pasta tabakları ve çorba kaselerinin yanı sıra farklı ebatlarda ve sayılarda kayık tabak, tuzluk, biberlik, kürdanlıklardan oluşuyor. Bazı takımlarda bulunan çorbalık ve kapağı da sofra dekorunu tamamlayan bir unsur olarak yer alıyor.

Seçenekler arasında Karaca Fine Pearl yemek takımlarının 12 ve 6 kişilik alternatiflerini bulmanız mümkün. Fine Pearl 12 kişilik yemek takımı çeşitleri kalabalık misafir gruplarını ağırlarken sofranızı istediğiniz gibi donatmanıza imkan tanıyor. Karaca 6 kişilik yemek takımı modelleri ise kurulan samimi sofralarda dost sohbetlerine eşlik ediyor.