Kategoriler
Dekorasyon

Evdeki Her Odaya Uygun Bir Kaşmir Halı Var

Evinizde kullanacağınız halı modelleri arasında seçim yapmanız gerektiğinde, kararınızı etkileyen birçok faktör bulunur. Bu faktörler arasında, halıyı evinizin hangi odasında kullanacağınız, odanın rengi, mobilyalar ve odanın genişliği yer alabilir. Odaya renk katacak ve ortamın havasını değiştirebilen, evinizin tüm halıları 1999 TL ‘ye mal edilebilir. Mobilyaya göre halı seçimi yaparken temizlik detaylarını da dikkat etmeniz gerekebilir. Sürekli değiştirme imkanınız olmaması ve bütünlüğü bozabilecek bir detay olması nedeniyle ev dekorasyonunda halı seçimi üzerine düşünülmesi gereken bir konudur.

Oturma Odası ve Salon Halı Seçimi

Salona halı seçimi yaparken, odada kullanılan mobilyalara ve ortamın aydınlığına dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda yaşam tarzınız da halı seçiminizi etkiler. Evcil hayvan besleyen, çok çocuklu bir aile veya çok güneş almayan bir salon sahibi olabilirsiniz. Böyle bir durumda sadece ortamda büyük bir alan kaplayan koltuğa göre halı seçimi yapmak yeterli olmayabilir. Tüy toplamayan, temizliği kolay, leke tutmayan, fakat bir o kadar da sıcak tutan modelleri tercih edebilirsiniz.

Yemek Odası Halı Seçimi

Yemek odası için halı seçimi yaparken, tercih edilen modelin leke tutmaması ve kolay temizlenebilir olması gerekir. Micro Polyester yapıda bir halı, yemek odası için ideal olabilir. Evinizdeki odaya göre halı seçimi yaparsanız, ürünleri uzun dönemler, doğru bir kullanım imkanı bulabilirsiniz. Mutfaklarda toz tutmayan, ince yapıda bir halı tercih etmek hijyen açısından çok daha sağlıklı olabilir.

Giriş ve Antre Halı Seçimi

Koridora halı seçimi yaparken kaydırmaz olması, başlıca dikkat etmeniz gereken detaylar arasında yer alabilir. Ölü alan olarak kabul edilen giriş ve antre bölümlerinde evin iç dekorasyonuna uyum sağlayan, hareketli modeller kullanılabilir. Uyumun yakalandığı bir halının seçilmesi, geçiş için kullanılan koridorları canlandırabilir

Mutfak Halı Seçimi

Hijyenin üst safhalarda olması gereken mutfak için halı seçimi yaparken, tüy dökmeyen, leke tutmayan, kolay temizlenebilen modelleri tercih edebilirsiniz. Sade renkler kullanarak ortama geniş, ferah bir hava yaratabilirsiniz. Geniş bir mutfağa sahip iseniz hareketli modelleri kullanarak, ortamı hareketlendirebilirsiniz. Kimi zaman hızlı hareket etmeniz gereken mutfaklarda, kaydırmaz bir model tercih etmek, olası kazaları önleyebilir.

Yatak Odası Halı seçimi

Yatak odasına halı seçimi sırasında odanızda kullanılan eşyaların yapısından faydalanabilirsiniz. Daha şık ve size özel bir alan olması nedeniyle kadife bir halı tercih edebilirsiniz. Duvarda kullandığınız renklerle uyum sağlayan, kare, dikdörtgen veya oval halılar kullanabilirsiniz. Kaydırmaz özelliğe sahip, toz tutmayan bir model tercih etmek, ortamın hijyeni açısından da önemlidir.

Çocuk ve Genç Odası Halı Seçimi

Çocuk ve genç odasında kullanacağınız halı seçimi nasıl olmalı diye düşünüyor olabilirsiniz. Spesifik olarak çocuğunuzun ilgisini çeken renk ve figürlerden faydalanabilirsiniz. Dekorasyonda halı seçimi büyük bir önem taşır. Çocuk ve genç odasında modern çizgilerin yer aldığı, aydınlık sağlayan renklere sahip tüylü halılar kullanılabilir.

Bebek Odası Halı Seçimi

Bebek odası halı seçiminde görüntü, estetik kadar hijyen büyük bir önem taşır. Kendi kendini temizleyen, koku tutmayan, bakterileri içine hapsetmeyen bir halı tercih ederek, bebeğinizin sağlığını da koruyabilirsiniz. Düz, mavi, pembe, mor ve sarı halı rengi seçimi yaparak, bebeğinizin dikkatini çeken, ortamı aydınlatan modellerden faydalanabilirsiniz

Banyo Halı Seçimi

Banyonuz için uygun fiyatlı halı seçimi yapma fırsatı bulabilirsiniz. Olası lekelenmelerde pratik bir şekilde temizlenen, suyu içine çeken bir halı seçimi banyolarınız için ideal olabilir. Banyoda kullanılan materyallere göre şekli değişebileceği gibi, çoğu zaman ıslak olan zemine göre halı seçimi pamuk olmalıdır. Evinizdeki hangi oda için seçim yaparsanız yapın, nasıl duracağını öğrenmek isterseniz, Karaca uygulamasından Artırılmış Gerçeklik teknolojisiyle görebilirsiniz.