Kategoriler
Dekorasyon Yaşam

Evine Hangi Kaşmir Halı Uygun?

Halılar, tek bir dokunuş ile oda içerisinde büyük bir değişim yaratılmasına yardımcı olan ürünlerdir. Halıların farklı boyut, tasarım ve model seçenekleri sayesinde herkes kendi zevkine ve ev dekorasyonuna uygun bir alternatifi bulabilir. Eviniz için bir halı edinmeden önce sizler için hazırladığımız tarzlara göre halı seçimine dair yazımıza göz atabilirsiniz

Geleneksel Tarzı Benimseyenler İçin El İşçiliği İpek Halılar

İpek halı modelleri, geleneksel tarzı evinine yansıtmak isteyen kişiler için cazip bir seçenekleri içerisinde barındırır. İpek halıların en çok ön plana çıkan özelliklerinden biri, yumuşacık bir dokuya sahip olmasıdır. El işçiliğinden elde edilen sık dokuması ile uzun yıllar boyunca kalitesine koruyan geleneksel halı modellerini keşfetmek için İpek Artisan Koleksiyonu’na göz atabilirsiniz. Renkleri en iyi şekilde yansıtan desenler barındıran bir diğer ipek halı serisi İpek Koleksiyonu ile de geleneksel halı motiflerinin yarattığı büyüleyici görünümü salonunuza yansıtabilirsiniz.

Doğallığı Evine Yansıtmak İsteyenler İçin Halılar

Viskon halılar, kayın ağacının liflerinden elde edilen malzemesi ile evinize doğal bir dokunuş kazandırır. Doğallığı biraz gösterişli bir görünüm ile taçlandırmak isteyen kişiler, Viskon Premium Koleksiyonu / Damask Antrasit modeline göz atabilirler. Zamansız bir şıklık yakalamak için, Viskon Elegance Koleksiyonu / Diamond modelini tercih edebilirsiniz.

Şıklıktan Vazgeçemeyenler Akrilik İçin Halılar

Akrilik halılar, evinize yün yumuşaklığı ve sıcaklığını taşır. Palas Koleksiyonu, geçmişten ilham alan tasarım anlayışına sahip klasik halı modellerini içerir. Sade tonları geleneksel motifler ile süsleyen Palas Koleksiyonu’nu keşfederek saray havasını evinize taşıyabilirsiniz.

 Modern Evler İçin Modern Halılar

Modern halı modelleri, şehrin dinamik yaşamından ilham alan çizgiler barındırır. Bu dinamizmi evinize yansıtmak için Urban Koleksiyonu’na göz atabilirsiniz. Urban Koleksiyonu, kontrast renklerin birleşiminden doğan uyumu tasarımlarında yer verir.

Zarif Evlerin Vazgeçilmezi Kadife Halılar

Kadife, zerafet denildiğinde ilk akla gelen materyallerden biridir. Kadife halılar, kadifenin parlak dokusu ile evinizde ışıltılı bir görünüm yaratmanıza yardımcı olur. Evinize zarif bir dokunuş kazandırmak için Kadife Koleksiyonu’nu inceleyebilirsiniz. 

Ev dekorasyonunda kullanılan mobilya, halının kullanılacağı zeminin özellikleri ve halının stili burada büyük önem kazanıyor. Geometrik desenler, alışılmışın dışına çıkan yuvarlak formlar ya da asimetrik kesimdeki halılar ile minimalist bir görünüm yaratmak modern evlerin vazgeçilmezi. Unutmayın ki, karmaşık desenlere sahip halılar ya da aşırı renkli tasarımlar modern evler için uygun seçimler değil. Modern görünümü özellikle sadelik, işlevsellik, natürellik ve fütüristik tasarımlarla harmanlamak en doğrusu olacak.

Konforuna Önem Verenler İçin Özel Halı Seçenekleri

Evinin her köşesinde konforu hissetmek isteyenler, halı seçimlerinde de yumuşak tuşeli yüzeye sahip olan modeller tercih eder. Cosy Koleksiyonu, dokusu kadar yumuşak renkleri ile evinize konforlu bir görünüm katar. Cosy Koleksiyonu, içerisinde post görünümlü modeller de barındırır.

Temizlikten Ödün Vermeyenlere Toz Tutmayan Halılar

Dört mevsim halılar, canlı tonları sade tasarımlar ile dengeler. Dört Mevsim Koleksiyonu, en güzel tonlara yer verdiği tasarımları ile evinize renk katmanın yanı sıra toz tutmayan ve kolay temizlenen bir yapıya sahiptir.

İskandinav Evler İçin İskandinav Halılar

Sadelik ve uyum, İskandinav tarzın en bilindik özelliklerinden biridir. İskandinav tarzın huzurunu evinize yansıtmak için 7/24 Daily Halılar-İskandinav Koleksiyonu içerisinde yer alan modelleri inceleyebilirsiniz. İskandinav Koleksiyonu İskandinav halı modelleri, sade çizgileri, boyutlu dokusu ve yer verdiği geometrik desenleri ile evinize sade bir şıklık katar. 

Art Deco Tarz

Sanat eserlerini andıran dinamik tasarımları ile öne çıkan art deco tarz halılar, her bir tasarımda birçok renk ve deseni içerisinde barındırır. Her biri farklı temalarda tasarlanan Dekoratif Art Halılar ile renkleri en canlı halinde salonunuza yansıtabilirsiniz.