Kategoriler
Tarifler

Havalar Soğumadan Önce Son Soğuk Kahve Tarifi Karaca’dan!

Sonbahara girmişken, havalar soğumadan önce son soğuk kahveleri içmek için doğru zaman! Lezzetli bir soğuk kahve hazırlamak için kaliteli çekirdeklerden çekilen kahveye ve Karaca kahve makinesine sahip olmanız yeterli!

Soğuk Kahve Tarifleri ve Çeşitleri

Kahve içmekten keyif alıyorsanız yaz mevsiminde içinizi serinletecek tariflere ihtiyaç duyabilirsiniz. Kahve, buz, süt ve çeşitli aromalarla hazırlayabileceğiniz soğuk kahve tarfilerini misafirlerinize de ikram edebilirsiniz. İçenleri hayran bırakan soğuk kahveler için kaliteli bir kahve makinesine ihtiyacınız vardır. Filtre kahve ya da espresso kullanarak farklı lezzetler ortaya koyabilirsiniz.

Karaca filtre kahve makinesi ile demleyip dinlendirdiğiniz kahveyi frappeye dönüştürmeye ne dersiniz? 3 bardak soğuk süt, 1 fincan koyu demlenmiş kahve ve 2 tatlı kaşığı şekeri iyice karıştırabilirsiniz. Blenderın içine bir miktar buz koyup sütlü karışımı ekledikten sonra koyu bir kıvam alana kadar çekmeniz gerekir. Sadece birkaç dakika içinde frappeniz hazır hale gelecektir.

Kısa zamanda birbirinden lezzetli soğuk kahve tarfilerine imza atarak yaz akşamlarının tadını çıkarabilirsiniz. Serinletici bir içeceğe ihtiyaç duyduğunuzda birkaç malzeme ile soğuk kahvenizi hazır hale getirebilirsiniz. Makademya fındıklı bir soğuk latte ile misafirlerinizi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Aromatik ve şekerli bir tadı olan Makademya fındığını, badem ile birlikte bir gece suda beklettikten sonra blender yardımıyla püre haline getirebilirsiniz. Elekli bir süzgeç yardımıyla kıvamını pürüzsüz hale getirdikten sonra içine filtre kahve ve buz küpleri ekleyerek afiyetle içebilirsiniz.

Karaca Kahve Makinesi ile Soğuk Kahve Nasıl Yapılır?

Karaca kahve makinesi kullanarak lezzetli soğuk kahveler hazırlamak mümkündür. Çok fonksiyonlu makinenizde hazırlayacağınız 60 mg espresso içine 250 ml badem sütü, 25 mg kakao ve 5 adet buz ekleyerek lezzetli bir ice mocha haline getirebilirsiniz. Sunum sırasında bardağınızın içine bir miktar çikolata sosu da ekleyebilirsiniz.

İtalyanlar hamur işlerine düşkün oldukları kadar kahve içmeyi de severler. Cappuccino en sevilen İtalyan lezzetlerinden biridir. Sıcak olarak tüketmeye alışık olduğunuz bu içeceği yaz aylarına yakışır bir hale dönüştürebilirsiniz. Şeker ve çikolatalı sütü köpük haline gelene kadar çırptıktan sonra Karaca kahve makinesinde hazırlayıp soğuttuğunuz cappuccino ile birleştirebilirsiniz. Buz ilavesiyle de tatlı ve serinletici bir içecek elde edebilirsiniz.

Cappuccino ve espresso ile soğuk kahve hazırlayabilmek için Karaca Coffe Art kahve makinesi alabilirsiniz. Geniş bir haznesi bulunan bu makine ile 10 kişiye kadar filtre kahve demleyebilir, kalabalık misafirleriniz için buz gibi ferahlatıcı içecekler hazırlayabilirsiniz

En İyi Kahve Makinesi Hangisi?

Hem soğuk hem de sıcak içecekler hazırlayabileceğiniz bir kahve makinesine ihtiyacınız varsa ciddi bir araştırma içine girebilirsiniz. En iyi kahve makinesi çeşitleri, tüketmeyi sevdiğiniz içecekleri size bir arada sunan, yüksek kapasiteli, hızlı ve uzun ömürlü olanlardır.

Karaca kahve makinesi modelleri arasında hem Türk kahvesi pişirebileceğiniz hem de farklı lezzetler deneyebileceğiniz ürünler bulunur. Sütlü kahveden espressoya, cappuccinodan latteye kadar pek çok içeceği Karaca kalitesi ile hazırlayabilirsiniz. Çay ve kahve makinesinin bir arada bulunduğu modelleri de tercih edebilirsiniz.

Yaz aylarının bunaltıcı sıcağına karşı ferahlatıcı bir çözüme ihtiyacınız varsa soğuk kahve tarifleri oluşturabilirsiniz. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için Karaca kahve makinelerinin de yardımıyla profesyonel ellerden çıkmış kadar lezzetli içecekler hazırlamanız mümkündür. Sıcak günlerde içinizi serinleten kahve tariflerini kolayca yapabilmek için Karaca kahve makinelerine göz atabilirsiniz.