Kategoriler
Yaşam Stili

Her Ebeveynin Geçmesi Gereken Sınav: Evde Doğum Günü Partisi

Çocuğunuz var ve arkadaşlarıyla toplanmaktan keyif alacak yaşa geldiyse, bu geldiği yaşlardan birinde mutlaka evde bir doğum günü partisi hazırlanır onun için. Enerjilerinin doruğunda 6-7 çocukla aynı zamanda uğraşma fikri bir parça göz korkutsa da, bu doğum günü partisi için hayata geçirebileceğiniz bazı fikirler, günü daha rahat geçirmenizi sağlayabilir.

Size de sadece çocuğunuzla birlikte onun yeni yaşının coşkusunu kutlamanın zevki kalır!

Peki eğlenceli bir doğum günü partisi için neler yapmalı?

1/ Bir Tema Seçin!
Partinizin akılda kalıcı olması için, onu bir tema etrafında oluşturmayı unutmayın. Korsan, dinozor, süper kahraman ve benzeri, çocuğunuz neyi seviyorsa tüm dekorasyon ve kıyafetleri bu temaya göre seçin. Bu hem çocuğunuzu, hem arkadaşlarını, hem de sizi eğlendirecek!

2/ Hazine Avı Oyunları
Evin bir yerine özel bir eşya saklayın. Daha sonrasında ise çeşitli ipuçları bırakarak, adım adım çocukların bu eşyayı aramalarını sağlayın. Bu sayede hem eğlenceli, hem de sakin (ve nispeten gürültüsüz ☺) bir oyunla yemek vaktine kadar zaman geçirebilirsiniz!

3/ Meyve Sepeti!
Eğlenceli bir oyun önerisi daha! Çocukları 4 gruba ayırın ve her birine bir meyve ismi verin. Sonrasında onları daire şekilde dizilmiş sandalyelere oturtun. Sadece bir çocuk bu dairenin ortasında ayakta kalsın.

Ayaktaki çocuk verilen meyve isimlerinden birini söylediğinde, o meyvedeki çocuklar kalkıp yer değiştirmek zorundalar Tabii ayaktaki de bu yerlerden birini kapmayı hedefleyecek! Bu sayede sürekli ortada bir çocuk kalır ve oyun devam eder!

4/Pamuk Şeker Dağıtın!
Çocuklar pasta için sabırsızlandılar mı? O zaman sırada Pamuk Şeker var. Makinanızda kolayca hazırlayacağınız pamuk şekerler, en çok surat asan çocuğu bile güldürmeye yetecektir! Pamuk şeker makinesi satın almak için tıklayın.

5/Pasta Zamanı!
Vee gelelim asıl olaya! Hiçbir doğum günü pastasız olmaz. Bu noktada gelen davetli sayısına göre, daha az sayıda büyük pasta yerine daha çok sayıda ufak pastayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede değişik tatta pastalar sunabilir ve pastanın beğenilmeme olasılığını düşürebilirsiniz. Pastanın yanına uygun atıştırmalıkları koymayı da unutmayın. Pasta takımları satın almak için tıklayın.