Kategoriler
Tarif

Karaca İle Yılbaşı Sofrası Süsleme İpuçları

Birçok kişi, yeni yıl kutlamalarında hazırlayacağı yılbaşı masa süslemesinde olabildiğince şık bir görünüm elde etmek ister. Şık bir sofrada yapılan ziyafetler, ailenizle ya da sevdiklerinizle birlikte yapacağınız yeni yıl kutlamasının en keyifli anlarından biridir. O zaman hazır olun, yılbaşı sofrası süsleme ipuçları ile birlikte yılbaşı temasını evinize taşıyoruz!

Sevdiklerinize unutamayacakları bir yeni yıl sofrası hazırlamak için yılbaşı masa süsleme ve servis sunum ürünlerini tercih edebilirsiniz. Misafir sayınızı ve menünüzü belirledikten sonra sofra düzeninde nasıl bir dekorasyon yapacağınıza daha pratik bir şekilde karar verebilirsiniz. 

Yılbaşı sofrası süsleme işlemi oldukça keyifli bir süreçtir. Yılbaşı temasının yer aldığı sofra ve servis gereçleri ile sevdiklerinizle geçireceğiniz vakitten alacağınız keyfi ikiye katlayabilirsiniz. 
Yılbaşı masa süsleme malzemelerinde noel baba ya da yılbaşı şapkalı figürler, çam ağacı deseni, kar küresi ve ren geyiği gibi birçok eğlenceli tasarıma sahip model seçenekleri bulunur. Siz de Karaca yılbaşı sofrası ürünleri ile şamdandan yemek takımına sofranızda yer alan tüm servis gereçlerinde yılbaşı temasını yansıtabilir, kendi zevklerinize yönelik bir yılbaşı sofra süslemesi yapabilirsiniz.

Adım Adım Yılbaşı Sofrası Süsleme Nasıl Yapılır?

Yılbaşı sofrası hazırlarken işe ilk olarak yılbaşının temasının ana renkleri olan yeşil ve kırmızı tonlarını kullanmak ile başlayabilirsiniz. Yılbaşı masalarında dengeli bir görünüm elde etmek için her bir ayrıntıyı göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Sofraların en temel ürünlerinden biri olan tabak seçiminde yılbaşı temasını yakalamak için Karaca New Year Bird 24 parça 6 kişilik yemek takımını tercih edebilirsiniz. 

Şık bir sofra düzeni için amerikan servisleri de es geçmemekte fayda vardır. Karaca Ravlen Silver Rachel 2’li amerikan servisi, gümüş rengin gösterişi ile şık bir sofra hazırlamak için ideal bir seçenektir. Karaca Florence 25 parça 12 kişilik bardak seti ile kristal camın zarif görünümüne sofranızda yer verebilirsiniz. 

Sofranızı örtü, peçete ya da baharatlık gibi yardımcı öğelerle öne çıkarmak istediğiniz anlar olabilir. Dengeli ve zarif bir görünüm elde etmek adına yılbaşı masa süslemesinde yer alan servis ürünlerinde sade parçalardan yana yapabilirsiniz. Karaca Romantic kırmızı servis tabağı, kırmızının gösterişli görünümünü sade bir tasarım ile dengeler. 

Servis takımları kadar sofrada yer alan dekorasyon ürünleri de görsel açıdan oldukça önemlidir. Karaca Home kırmızı masa örtüsü ile kırmızının en canlı rengini sofranıza taşıyabilirsiniz. 

Servis ve masa örtüsü gibi dekorasyon ürünlerinin yanı sıra küçük sofra yardımcılarında da yılbaşı temasına yer verilen tasarımları kullanabilirsiniz. Karaca New Year Hoho kaşıklık, özellikle çorba servislerinde kullanabileceğiniz bir servis sunum ürünüdür. 

Sofranızda ufak detaylar ile büyük etkiler yaratmak oldukça basittir. Karaca Home Moroc 6’lı peçete yüzüğünü yalnızca küçük bir dokunuş ile bütün sofra düzenine hoş bir görünüm kazandırmak amacıyla kullanabilirsiniz. 

Birçok kişi, sofra düzeninde estetiği artırmak amacıyla çiçek ya da şamdan gibi dekorasyon ürünlerini tercih eder. Karaca Jolie 3 kollu şamdan, zarif tasarımı ile sofranızda elde etmek istediğiniz estetiğe tek dokunuşta sahip olmanıza yardımcı olur. 
Keyifli bir ziyafetten sonra sıra tatlı ve kahve ikramına gelir. Kahve ikramlarında da yılbaşı temasını sürdürmek için Karaca Inverto kırmızı iki kişilik kahve fincan takımını tercih edebilirsiniz. Kahve ya da çay ikramlarının lezzetli eşlikçileri olan kurabiyeleri de şık bir şekilde sunmanın birçok yolu bulunur. Karaca New Year katlı kurabiyelik, yeni yıla lezzetli kurabiyeler eşliğinde bir başlangıç yapmanız için şık bir seçenektir.