Kategoriler
Tarifler

Misafirleriniz İçin Baş Döndürücü Bir Tatlı: Hindistan Cevizli Revani

Keyifli sofraların, çay ve kahve muhabbetlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan tatlılar sofraları daha da keyifli bir hale getirir. Bunlar arasında yer alan bol Hindistan cevizli revani ise yemek sonrasında keyifle tüketilecek tatlılar arasında yerini alıyor.

Yemesi kadar yapması da oldukça keyifli olan revani malzemeleri arasında tereyağı, yoğurt, un, irmik, kabartma tozu, vanilya, şeker, su, Hindistan cevizi, limon suyu yer alır. Malzemeler kadar pişirmek için kullanılan mutfak malzemeleri de lezzetli bir tatlı için oldukça önemli. Birbirinden işlevli mutfak aletleriyle harika bir revani tatlısı ortaya çıkarabilirsin! Bor camda revani tatlısı pişirme püf noktaları da lezzetli sonuçların anahtarı olduğunu unutmayın! Revaninin eşit pişmesi, şerbet ve kekin tam kıvamında hazırlanması, soğuma ve dinlenme zamanının takibi gibi pek çok durum lezzetli bir revani tarifinin olmazsa olmazları arasında!

Hindistan Cevizli Revani Yapmak Artık Daha Kolay

Sofraların vazgeçilmez tatlılarından olan Hindistan cevizli revani yapmak size yardımcı olacak mutfak malzemeleriyle artık çok daha kolay ve keyifli! Bol Hindistan cevizli sunumuyla ağzınızda nefis bir tat bırakacak olan revaniyi yaparken de çok keyif alacaksınız.

Tek yapmanız gereken revani için malzemeleri hazırlayıp size yardımcı olacak mutfak malzemelerini yanınıza almak! Ardından parmaklarınızı yiyeceğiniz revani için kolları sıvayabilirsiniz. 

Revani yapımını şerbet ve kek yapımı olarak ikiye ayırmak mümkün. Eğer bol şerbet seven biriyseniz şerbet miktarını biraz daha fazla tutarak sevdiğiniz lezzeti elde edebilirsiniz. Ancak biraz daha keki ön planda olan revani tercih ediyorsanız şerbet miktarını daha az tutabilirsiniz. Revaninin kek harcını tam kıvamında hazırlamak için Karaca Multichef stand mikser kullanabilirsiniz.

Revaninin kek harcını hazırladıktan sonra fırın kabı içerisine alabilir ardından 200 derecede 40-45 dakika revaninizi pişirebilirsiniz. Burada fırının doğru sıcaklığa ulaştığından emin olunması revaninin her yerinin eşit bir şekilde pişmesi için oldukça önemli. Pişirme için aklınızda hala soru işaretleri varsa Hindistan Cevizli Revani Tarifi videosundan gerekli ipuçlarını öğrenebilirsiniz. Revaninizi piştikten ve fırından çıkardıktan sonra üzerini kürdan ile delerek kıvamını kontrol edebilir, şerbeti dökmeye hazır hale getirebilirsiniz. Soğumuş şerbeti üzerine döktükten sonra tüm şerbeti çekmesi için en az 3 saat dışarıda ve ardından 2 saat kadar buzdolabında bekletmek revaniyi yemeye hazır hale getirecek.

Image

Hindistan Cevizli Revani Sunumu

Hem sıcak havalarda serinlemek hem de lezzetli bir tatlı yemek isteyenler için revani oldukça güzel bir tercih gibi görünüyor. Şerbetli olmasının yanı sıra buzdolabında bekledikten sonra soğuk ve yemesi keyifli bir tatlıya dönüşen revaninin hazırlanışı kadar sunumu da oldukça önemli. Keki iyi kabarmış ve şerbeti tam kıvamında hazırlanarak dökülmüş revaniye göz kamaştırıcı bir sunum yakışır! 

Revani sunumu için ihtiyacın olan şey güzel bir sunum tabağı ve revaniyi süslemek için kullanacağınız Hindistan cevizi, fıstık ve meyve gibi malzemeler. Sunum tabağını kendi zevkine göre farklı renk ve desenlerde seçebilirsiniz.

Özenle hazırladığınız revanin üzerine serpeceğiniz Hindistan cevizi veya fıstık gibi malzemeler ise görüntüyü zenginleştirdiği gibi revaniye tat da katar. Hindistan cevizi veya fıstığın üzerine yerleştireceğiniz çilek, portakal ve şeftali gibi meyveler ise revaninin sunumuna renk ve lezzet katacak! Siz de revaninin üstünü süsleyerek tatlını minik bir pastaya dönüştürebilirsiniz!