Kategoriler
Sofra

Okyanus’un Dingin Güzelliği

null

Tarih boyunca kusursuz ve eşsiz bir güzelliğin simgesi olmuş ve bir çok dini mitolojide kendisine yer bulmuş olan inci, okyanusun derinliklerinden mücevherlerin en vazgeçilmezleri arasından sofralarımıza kadar gelerek evrimini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Kabuklu bir deniz canlısı olan istridye’nin içerisinde gelişimini 6 yılda tamamlayan bu kıymetli taşların üretimi için bugüne kadar farklı stratejiler ve projeler hayata geçirmek üzere çalışıldı. Karaca olarak okyanuslardan çıkarılmış kaliteli istiridyelerden elde edilen incilerin, tekrar tekrar öğütülüp işlenerek toz haline getirilmesiyle oluşan inci tozu Fine Pearl serisinin yapı taşlarını oluşturuyor.

Kuvars, kaolin ve feldspat bulunduran ve sıfır gözenekli yapısıyla kalitesinin içini tamamen dolduran Fine Pearl’ün yapım aşamaları ise, en incelikli sanat eserlerini bile kıskandıracak kadar hassas bir süreçlerden geçiyor. Kaolin ile birlikte ham maddeye katılan inci, porselene daha ince ve şeffaf bir görüntü kazandırıyor.

Karaca’nın yeni göz bebeği Fine Pearl serisi el işçiliğinin ön planda olduğu ve sayısız kalite kontrolün yapıldığı bir üretim sürecinden geçiyor. İnci ve inci ile üretilen Fine Pearl’ün faydaları sağlığa ve göz zevkine hitap etmesiyle de bitmiyor. Dünyada ilk defa yapımında inci kullanılan bu porselenler kaliteleriyle şeffaflığa yeni bir tanım getirmelerinin yanı sıra tamamıyla gözeneksiz olan yüzeyleriyle de sofralarınızı mükemmelleştiriyor. Ayrıca, incinin büyüsü sayesinde yıkandıkları zaman bakteri barındırmayan bu tasarım, mutfağınızda sağlığı ön plana çıkartmak isteyenler için de en iyi seçeneklerden birini sunuyor.

İncinin cazibesi her ne kadar büyüleyici olsa da, hayattaki diğer tüm lezzetler gibi bu güzelliği de başkalarıyla paylaşmadan tadı tam olarak çıkarılamaz. Biz de Karaca olarak, bu muhteşem mücevherin tüm mucizelerini, sizinle paylaşmaktan çok büyük zevk aldık. Çünkü biliyoruz ki, Fine Pearl ile incinin zarafetini ve asilliğini, sevdiklerinizle sofranızda paylaşırken, biz de bu keyife ortak olacağız.

Tıpkı okyanuslar gibi, bizim de paylaşacağımız çok şey var.