Kategoriler
Yaşam Stili

Paylaştıkça Hatır’lanır!

Türk kahvesi bildiğiniz gibi hayatımızdan hiç eksik etmediğimiz, keyifle tüketip, sevdiklerimizle en özel günlerimizi paylaştığımızda bize eşlik eder. Sohbetin en tatlı anlarında fincanda kalan telvelerinin bile bize anlattığı bir şeyler vardır. Alelacele içilmez, kendine özgü bir tabağı yanında mutlaka lokumu veya çikolatası vardır. Suyu da yanından hiç eksik olmaz. Bayram tatlısı kadar yeri vardır bayramlarda… Bu kadar günlük hayatımızın bir parçası olmuş, kocaman bir kültürü içinde taşıyan Türk kahvesinin bol köpüklü olması, kahveyi ideal ısıda pişirerek kısa sürede hazır hale getirebilmek oldukça önemli. ister közde ister bol sütlü bir Türk Kahvesi Karaca Hatır Hüps ile artık çok kolay! Siz misafirlerinizle ilgilenirken tek tuşla kahvelerinizi hazır hale getirebilirsiniz.

“1 Fincan Kahvenin Kırk Yıllık Hatırı Vardır” Sözü Nereden Geliyor?

İstanbul’da kahve yapan ve satan Üsküdarlı bir zat varmış. Herkes sohbetini ve kahvesini sever, derdini paylaşmaya gidermiş. Günlerden bir gün biri gelip kahveciye herkese kahve ikram etmesini fakat kahvede oturan Rum kaptana vermemesini söylemiş. Kahveci Rum kaptan da dahil herkese kahvesini vermiş ve Rum kaptana kahve benim ikramımdır demiş. Aradan 40 yıl kadar süre geçtikten sonra isyan çıkmış ve herkes esir düşmüş. Esir alınanlar pazarda satılıyormuş. Kahveciyi yaşlı bir adam satın almış ve 40 yıl önce ikram edilen kahvenin hatrına serbest bırakmış. Böylece “Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır.” sözü de bu şekilde doğmuş.

Közde Türk Kahvesi ve Sütlü Kahve Bir Arada!

Karaca Hatır Hüps ile közde Türk Kahvesi, sütlü Türk Kahvesi ve sütlü sıcak çikolata hazırlamak artık çok kolay !  Kalabalık günlerde, tek tuşla hazırlayabileceğiniz, bol köpüklü geleneksel Türk kahveleri ile sevdiklerinize siz de 40 yıl hatır bırakmak istemez misiniz? Mutfakta kahveleri hazırlarken sohbetlerden marum kaldığınızı, misafirlerinizle tam ilgilenemediğinizi biliyoruz. Hepimiz bu dertten müzdarip değil miyiz? Gerçekten öyleyiz, artık Karaca Hatır sayesinde közde bol köpüklü kahvelerimizi anında yapabilir, keyifli sohbetlere bölemeden devam edebiliriz! ☺ Ayrıca ergonomik yapısı ve küçük boyutu sayesinde bahçede, balkonda, salonda, terasta, ofiste ve buna benzer birçok yerde kullanabiliriz. Yani bu demek oluyor ki Türk kahvesi her zaman bizimle beraber! ☺

Karaca Hatır Nasıl Kullanılır?

Sevdiklerinizle lezzetli bir kahve keyfi Karaca Hatır’la çok kolay! Kullanması da çok kolay tabii. Gelin nasıl kullanılıyor hemen anlatalım;

Hatır’ın cezvesine 2 Karaca Hatır ölçü kaşığı kahve ve suyunuzu ekleyin. Dilerseniz aynı şekilde şeker ilave edebilirsiniz. Son olarak ufak hareketlerle karıştırın. Çalıştırmak için düğmeye basın. Karaca Hatır ideal pişirme ısısı, taşmayı önleyici sistemi ile geleneksel Türk kahvelerinizi hızlıca hazırlar. Size de keyifli sohbetler eşliğinde lezzetli kahvelerin keyfini çıkarmak kalır! Üstelik kolay temizlenebilme özelliği ile sizi pek çok zahmetten kurtarır!

Sevdiklerinizle geçirdiğiniz saatler, paylaştıkça hatırlanır… Afiyet olsun! ☺