Kategoriler
Tarif

Ramazan Tarifleri; 3 Katlı Tost Tarifi

3 Katlı Tost tarifi; birçok kişinin favori kahvaltılığıdır tost. Farklı malzemelerle farklı lezzetler elde etmek mümkün olduğundan tost, oldukça pratik bir atıştırmalıktır. Aynı zamanda sahur için de benzersiz bir alternatiftir. Hızlı hazırlanabilen ve oldukça tok tutan bir tarif olması sebebiyle birçok kişi bu tarifi severek deneyebilir.

Bu atıştırmalığı, mümkün olabilecek maksimum doyuruculuk oranına çıkarmak için 3 katlı bir tost tarifi deneyebilirsiniz. Bu sayede oldukça doyurucu ve lezzetli bir sahur tarifi elde edebilirsiniz. Sahur vakitlerinde doyurucu ürünler tüketmek, gün içinde açlığı kontrol etmenizi sağlar. Bu sebeple hem yüksek lezzeti hem de yoğun kalorisiyle 3 katlı tost, tam da size uygun bir sahur tarifidir.

Sucuk ve kaşardan oluşan bir karışık tost 3 katlı hale getirilip ve farklı malzemelerle tatlandırılarak

yeni bir tost deneyimi yaşanabilir. Lavaş tost, oldukça doyurucu ve pratik bir öğün oluşturur. Bu yemeği

kendinize ve sevdiklerinize hazırlayarak dilediğiniz vakitte tüketebilirsiniz..

Tost, özellikle sahur vakitleri için ideal bir tercihtir. Bunun sebebi, hızlı ve pratik bir yemek olmasıdır. İçine konulan malzemelerle oldukça doyurucu bir öğün haline gelebilir. Herkesin farklı malzemelerle severek tükettiği bir tost çeşidi bulmak mümkündür. Birçok tost çeşidi için uygun ve granit parçaları sayesinde yanmalara ve yapışmalara karşı dayanıklı olan Karaca Future Granit ile yazımızda bulacağınız tostları deneyebilirsiniz.

Farklı Damak Tatlarına Hitap Eden 3 Katlı Tost Malzemeleri

Tosta lezzet vermek için 1 parça tuz ve karabiber yeterli olur. 1 tatlı kaşığı tereyağ ve 1 çorba kaşığı domates salçası, tostu oldukça lezzetli kılacak sos için gereken malzemelerdir. Sucuk, dil peyniri ve 1 adet biber, 3 katlı tostun içini süsler. Pratik ve kolay bulunabilir malzemelerle lezzetli bir tost deneyimi yaşayabilirsiniz. 3 katlı bu tarif, doyurucu tost alternatifi arayışında olanlar için ideal bir seçimdir.

  • 3 yumurta
  • Baharatlı sucuk
  • Dil peyniri
  • 1 biber
  • 1 tutam tuz
  • 1 tutam karabiber
  • 1 tatlı kaşığı tereyağ
  • 1 çorba kaşığı domates salçası

Eğlenceli ve Pratik 3 Katlı Tost Tarifi

Üç katlı tost malzemelerinden en önemlisi, lavaş ekmektir. Normal tost ekmeğine nazaran daha az kalorili bir ekmek türü olduğundan, 3 katlı tost yapımında lavaş kullanılabilir. Bir tatlı kaşığı tereyağını Karaca tost makinesi üzerinde erittikten sonra, üzerine lavaşı yerleştirerek kızdırılır.

Tostu olabildiğince doyurucu kılmak için 3 adet yumurtayla tarife başlanır. Çırpılan yumurtalara bir parça tuz ve karabiber eklenir. Salça ve tereyağını karıştırarak tostun içine lezzetli bir sos hazırlanır.

Tost için gereken hazırlıklar yapıldıktan sonra; biber, sucuk ve dil peyniri, ince ince kıyılır. Karaca tost makinesinde yeniden tereyağı kızdırılır ve biberler ve sucuklar üzerine eklenir.

Tost makinesinin diğer kısmına ise salçalı yağ karışımı eklenir. Lavaş, bu sosun üzerine yerleştirilerek renklendirilir. Yumurta karışımı, sucuk ve biberlerin üzerine yavaşça dökülür. Dağılan yumurtalar ortada toplanır.

Tost makinesinin yan tarafında kızdırılan lavaş, yumurta karışımının üzerine yerleştirilir. Bir spatula yardımıyla lavaş ekmeğin altından tüm malzemeler kavranarak ters çevrilir. Bu, tostun ilk tarafını oluşturur.

Üzerine dil peyniri yerleştirilir. Orta kısmına bir parça salçalı sostan eklenir. Son katman ekmek için de aynı aşamalar tekrar edilir. Kalan peynirler, iki katlı ekmeğin üzerine yerleştirilir.

Spatulayla son kat, peynirlerin üzerine yerleştirilerek tamamlanır. En üst kata salçalı sos sürülür. Tost makinesi kapatılarak tost, 1 dakika pişirilir. 3 katlı tost yapımı, pratik ve hızlı bir süreçtir.