Kategoriler
Sofra

Şık Bir Sofra Sunumunda Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Kurallara uygun, düzenli ve göz alıcı sofralar kurmak herkesin hayalidir. Doğru ürünler kullanıldığında bu iş hiç de zor değildir. Şık bir yemek takımı ve uyumlu çatal bıçak setleri, servis tabakları, şık bir masa örtüsü, Amerikan servisler ve çeşitli aksesuarlarla aileniz ve sevdikleriniz için göz alıcı sofralar kurabilirsiniz.

En Şık Yemek Takım Önerileri

Göze hoş görünen bir masa hazırlayabilmek için kaliteli ve şık yemek takımlarına sahip olmanız gerekir. Her dönemin modası düz beyaz renkli takımları ya da tarzınızı yansıtan desenli ürünleri tercih edebilirsiniz. Şık bir yemek takımı tavsiyesine ihtiyacınız varsa Karaca’da yer alan birbirinden renkli ürünlere göz atabilirsiniz.

Farklı zevklere hitap eden çok sayıda tabak takımını bir arada inceleyerek zevkinize en uygun olanlarda karar kılabilirsiniz. Yemek takımı seçerken kişi sayısına ve içerdiği parçalara dikkat edebilirsiniz. Alacağınız takımda sadece tabak ve kase değil tuzluk, peçetelik gibi yardımcı ürünlerin de olması şık bir sofra kurmanıza yardımcı olacaktır.

Çatal Bıçak Setleri

Şık bir sofra hazırlayabilmeniz için tabaklarınızla uyumlu çatal bıçak takımları almanız gerekir. Parlaklığını kaybetmiş, çizik ve modası geçmiş ürünlerle arzu ettiğiniz görünümü yakalamakta zorlanabilirsiniz. Çatal bıçak setini kişi sayısına göre seçmenizde fayda bulunur. Masanızda birbirinden farklı çatal ve bıçakların bulunmasını istemezsiniz. Kurallara uygun bir masa hazırlamak için çatal, bıçak ve kaşıkları nereye ve nasıl koyacağınızı bilmeniz gerekir. Çatalı tabağın sol tarafına, bıçağı sağ tarafa ve tabağa yakın konuma, kaşığı ise yine sağ tarafa ve dışa doğru koymanız gerekir.

Servis Tabakları

Gösterişli ve resmi davet sofraları kadar daha samimi masalar da hazırlamak isteyebilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızla hoş sohbet edebileceğiniz şık ve konforlu bir masa için yemek takımları yerine servis tabaklarından faydalanabilirsiniz. Servis setleri zarif desenlerle süslenen tabaklardan oluşur. Kalabalıktan uzak yalın sofralar için oldukça idealdir. Pizza ya da makarna ikram etmek istediğinizde ya da barbekü partisi verirken bu ürünleri kullanabilirsiniz. Servis tabakları yuvarlak, kare, dikdörtgen ve üçgen olarak karşınıza çıkar. Yaratmak istediğiniz etkiye göre bu ürünlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Kaseler

Çorba, salata gibi sunumlarınız için farklı boyutlarda kaseler kullanmanız gerekir. Servis tabaklarınızla aynı renk, desen ve biçimdeki kaseleri seçerek bütünlük elde edebilirsiniz. Yemek kaseleri, çorba kaselerinden daha büyük boyutlarda tasarlanır. Geniş kenarlıklı kaselerle yemek ve salata sunumları yapabilirsiniz.

Kahvaltı daveti verecekseniz mini kase setlerini alabilirsiniz. Zeytin, reçel gibi yiyecekleri bu mini kaselere yerleştirerek misafirlerinizin uzanabileceği yerlere yerleştirebilirsiniz. Kaseler çerez ikramları için de oldukça idealdir. Kuruyemiş, kuru meyve, cips, şekerleme ikramlarınızı sade ve şık tasarımlı Karaca kaselerle yapabilirsiniz. Dondurma kaseleri de yemek sonrası tatlı ikramları için uygun bir seçenektir. Boyut, renk, desen ve şekil olarak zengin bir çerçevede sunulan kaselerle davetlerinize renk katabilirsiniz. 

Amerikan Servisler

Servis ürünleri kadar tekstil ürünleri de bir sofranın şıklığı üzerinde önemli bir rol oynar. Masa örtüleri ve peçeteler sofranızın görüntüsünü baştan sona değiştirebilir. Amerikan servis çeşitleri davet sofralarına renk katan detaylardandır. Konseptinize, masa örtünüze ve yemek takımlarınıza uyumlu Amerikan servislerle göz dolduran davet sofralarına imza atabilirsiniz. Bu ürünlerle birlikte supla modellerini de takım halinde kullanmak isteyebilirsiniz. Her iki aksesuarında benzer renklerden oluşması ile bütünlük elde edebilirsiniz.

Amerikan servisleri tabaklarınızın ön plana çıkması için oldukça idealdir. Şık davet sofraları için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm aksesuarları Karaca’da bulabilirsiniz.