Kategoriler
Sofra

Sofralarınız Karaca Kahvaltı Takımı ile Daha Şık

Kahvaltı günün en keyifli ve en önemli öğünlerinden biridir. Kahvaltı sofralarını bir şölen alanına çevirmek için birbirinden lezzetli yiyecekler hazırlayabileceğiniz gibi şık yemek takımlarından da faydalanabilirsiniz. Kahvaltı masalarına tatlı bir bahar esintisi bırakan bu takımlar 4 ve 6 kişilik seçenekleriyle karşınıza çıkar. Karaca kahvaltı takımı modelleri ile göz dolduran sofralara imza atabilirsiniz.

Güzel Bir Kahvaltı Sofrasında Neler Olur?

Aileniz ya da arkadaşlarınız için şık ve zengin bir kahvaltı sofrası hazırlamak isteyebilirsiniz. “Güzel bir kahvaltı sofrasında neler olur?” sorusuna verilecek pek çok cevap vardır. Lezzetli peynirler, zeytin çeşitleri, ellerinizle hazırladığınız hamur işleri, yumurta ve şarküteri ürünleri, sıcacık ekmekler ile hazırlık sürecinin yiyecek kısmını kolayca tamamlayabilirsiniz.

Küçük bir davet vermeyi düşünüyorsanız 6 kişilik kahvaltı takımları yeterli olabilir. Yiyecekler kadar kullandığınız yemek ve çay takımları ile masa örtülerinin de iştah açıcı olmasına dikkat edebilirsiniz. Açık renklerin hakim olduğu bir masa hazırlamayı düşünüyorsanız Karaca Lovely Pink kahvaltı takımı doğru tercih olabilir.

Doğanın Eli Değmiş Bir Sofra

Karaca Jungle 26 Parça 6 Kişilik Kahvaltı Takımı, orman teması ve hayvan figürleriyle doğanın ihtişamını kahvaltı masalarına taşıyor. Üstelik porselene işlenen canlı renkler ile dinamik ve enerji dolu kahvaltı masaları hazırlamanızı sağlayan bu kahvaltı takımı bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabiliyor. En çok sevilen kahvaltı setleri arasında yer alan bu Jungle kahvaltı seti özellikle günlük kullanım için ideal bir seçim!

Sofranız Tarzınızı Yansıtsın!

Kullanacağınız domateslerin etli olmasına, büyüklüğüne ve sululuğuna göre çıkacak salça miktarı değişkenlik gösterir. Örneğin sulu bir domatesten çok Karaca Emerald 24 Parça 6 Kişilik Kahvaltı Seti, Stoneware malzemeden üretilmiştir. Stoneware, şeklini ve rengini beyaz kaolin kilinden, camsı görünümünü kuvars taşından ve dayanıklı yapısını feldspat minerallerinden alır.

Seramikten çok daha yüksek dayanıklılığa sahip olan Stoneware, asitten etkilenmez ve çizilmelere karşı oldukça sağlamdır. Kurşun içermediği için sağlıklı bir yapıya da sahip olan bu eşsiz güzellikteki 24 parça yemek takımı içerisinde, 6’şar adet servis tabağı, çay bardağı ve çay tabağı, 4 adet üçgen kase, 2 adet üçgen kayık tabak bulunuyor.

Kahvaltı İçin Neler Yapılabilir?

İster kendiniz isterseniz sevdikleriniz için hem göze hem de damağa hitap eden kahvaltı masaları hazırlayabilirsiniz. Karaca bambu kahvaltılıklar doğal görünümleri ile sadelikten yana olanlar için oldukça idealdir.

Kahvaltı için değişik yiyecekler hazırlayıp sıradanlıktan sıyrılmak istediğiniz zamanlar olabilir. Bu gibi durumlarda farklı tariflerden yararlanabilirsiniz. Tek bir yumurta ile bulut pankek pişirebilir, bunu Karaca kahvaltı takımı içinde yer alan servis tabakları ile masanızın en güzel köşesine yerleştirebilirsiniz.

Kış sebzeleri ile hazırlayacağınız kişler de kahvaltıların vazgeçilmezleri arasına girebilir. Karaca tost makinelerini kullanarak birbirinden lezzetli ve yaratıcı tost tariflerini de deneyebilirsiniz.

Pazar Kahvaltısında Neler Olur?

Bir kahvaltı takımı arıyor ama en iyisinin hangisi olduğuna karar veremiyor olabilirsiniz. En iyi kahvaltı takımını seçebilmek için öncelikle kaç kişilik olması gerYoğun geçen bir haftayı tamamlayıp deliksiz bir uyku keyfi yaşadıktan sonra pazar kahvaltısı için neler hazırlayabileceğinizi düşünebilirsiniz. Sevdiklerinizle uzun ve tatlı bir sohbete dalabileceğiniz pazar kahvaltılarını Karaca kahvaltı takımları ile renklendirebilirsiniz.

26 parça kahvaltı takımı içinde bulunan küçük boyutlu oval ve yuvarlak sunum tabaklarına peynirden zeytine, reçelden tereyağına kadar temel kahvaltılıkların tamamını yerleştirebilirsiniz. Pazar kahvaltısına özel olarak hazırlayacağınız sıcak ürünleri de set içindeki diğer sunum tabaklarına yerleştirebilirsiniz. Omletler, çıtır çıtır simitler, ev yapımı börek ve poğaçalarla masalarınızı şenlendirebilirsiniz. Eksiksiz bir pazar kahvaltısının olmazsa olmazı tavşan kanı demlenmiş bir çaydır. Kahvaltının tadını çıkarırken içeceğinizi de Karaca’nın ince belli çay bardakları ile yudumlayabilirsiniz.

Kahvaltı Takımımı Nasıl Seçmeliyim?

Kahvaltı takımı dendiğinde akla ilk olarak porselen ürünler gelir. Eşsiz Karaca desenleri ile zenginleştirilen porselen kahvaltı takımı çeşitleri uzun ömürlü yapıları ile beğeni kazanır. Kahvaltı takımı seçerken kaç kişilik olmasını istediğinize karar vermeniz gerekir.

Masa örtülerinizle, çatal, bıçak takımlarınızla uyum içinde kullanabileceğiniz bir takım doğru tercih olacaktır. Uzun ömürlü bir kullanım için tabakların üzerindeki desenlerin dayanıklı ve çıkmayan yapıda olmasına dikkat edebilirsiniz. Renk ve desenleri ile içinizi açan kahvaltı takımlarını Karaca’da bulabilirsiniz.