Kategoriler
Yaşam Stili

Son Piknik İçin Kurtarıcı Öneriler!

Yazdan Kalma Son Sıcak Günleri Piknik Yaparak Değerlendirin!

Evet, yaz resmi olarak bitti gibi. Yazın sarı-mavi renkleri ve bitmek bilmeyen sıcaklığına bir parça ara vermek durumundayız. Ama beyaz kış gelmeden de önümüzde turuncu ve son derece tatlı bir sonbahar var. ☺

Havaların yakıcı sıcaklığı geçmiş, ama henüz de soğumamışken; bulutlar hoş bir serinlik veriyor, ama sağanak da bırakmıyorken, ağaçlarda hala yeşil yapraklar varken yapabilecek en güzel programlardan biri açık havada geçirilecek bir gün!

Hem ilk, hem de son bahar doğa ile randevulaşmak için en uygun zamanlardan. Şimdi de bu şanslı aralıklardan birine girdik. Bu cumartesi veya pazar, her şeyinizi toplayın, ve kendinizi en yakın yeşilliğin kollarına bırakın.

“Her şeyinizi toplayın” demek kolay tabii. İnsan böyle bir günde ne unuttuğunu, ancak doğaya gidince de fark edebiliyor. E o zaman da biraz geç oluyor haliyle. ☺ Ben size eksiksiz bir piknik günü için, ihtiyacınız olabilecek birkaç şeyi listelemek istiyorum;

Piknik yapmak için kullanılacak örtü
Kolay unutulacak bir şey değil elbette, ama unutulursa en çok can yakacak şey. ☺ Burada duruma göre hem masaya veya yere serebileceğiniz daha ince bir pike, hem de üşümeniz halinde üzerinize örtebileceğiniz veya sırtınıza atabileceğiniz bir battaniye arabaya dahil edilebilir. Eğer örtünüzü çimene koyacaksanız, mümkün olduğunca kuru bir yer seçin, böylece örtünüz çok leke olmaz. Örtü ve battaniye için, ev tekstil ürünlerine bir göz atabilirsiniz: https://www.krc.com.tr/ev-tekstili/yatak-odasi/battaniye

Veya Karaca masa örtülerinden beğendiğiniz bir tanesi, işinizi görecektir.

https://www.krc.com.tr/ev-tekstili/masa-ortuleri/masa-ortusu

Çaysız kahvesiz piknik olmaz, olamaz! Çayı ve kahveyi olması gereken ısıda tutmanın yolu da termostan geçer. Termos hem doğa ortamında size kolaylık ve pratiklik sağlar, hem de istediğiniz anda sıcak çay ve kahvesi ile içinizi ısıtır. Sözün özü, termosunuzu unutmayın!

https://www.krc.com.tr/product/search?q=termos

Dilerseniz yanınızda kendi mug’larınızı da götürün. Böylece ağaçlar altında kendi kupanızdan kahve içmenin keyfi bambaşka olacak.

https://www.krc.com.tr/sofra-grubu/cay-kahve-pasta-takimlari/mug-kupa

Yanınıza alacağınız tuzlu atıştırmalıkları, cipsleri, kuru pastaları saklayacak kapları iyi seçmelisiniz. Pratik, kolay açılır kapanır ve etrafa kırıntı dökmeyecek kaplar, doğru seçimler olacak. Bizim önerimiz;

https://www.krc.com.tr/product/search?q=imegine

Yanınıza mutlaka ama mutlaka pratik ve her işe yarayabilecek bir bıçak alın. Salatalık, domates, ekmek kesiminin yanı sıra aklınıza ilk anda gelmeyecek birçok anda kurtarıcınızın, bu bıçak olacağını unutmayın.
Karaca tekli bıçak ürünlerinden herhangi biri, bu görev için hazır!

https://www.krc.com.tr/mutfak-grubu/cutlery/tek-bicak

Havanın en temiz halini ciğerlerinize çekmek için, yola olabildiğince erken çıkmak gerek. Bu da kahvaltıyı piknik alanında yapmak anlamına geliyor. Hiç gözünüzde büyümesin, pratik kahvaltılık takımları ile evinizin rahatlığında mükellef bir kahvaltı yapmak son derece mümkün.

https://www.krc.com.tr/sofra-grubu/kahvalti-takimlari/kahvaltilik

Evet, piknikten bahsedip de mangalın lafını geçirmeyeceğimi düşünmediniz değil mi? ☺
Öğle yemeği için getirdiğiniz etleri, et ızgarasında, direkt odun ateşinde pişirebilirsiniz. Sadece ağaçlar arasında mangal bile piknik programı için bir sebep aslında.
Ayaklı barbekü, sos seti, baharat seti ve bıçak setleri… Aradığınız ürünlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.krc.com.tr/barbeku-seti

Doğanın huzuru, yaptığınız mangalın eşsiz kokusu… Tüm hazırlıklardan sonra en son geriye yaptığınız yemekleri servis etmek kalıyor. Sadelikten yanaysanız Carmen trend serisi piknik sofranızın en şık tamamlayıcısı olmaya hazır! İhtiyacınız olan her ürün, Karaca’da!

https://www.krc.com.tr/product/search?q=carmen

Yazımı İstanbul’da son sıcak günleri piknik yaparak değerlendirmek isteyenlere birkaç yer önerisi ile bitirmek istiyorum;

Avcı Koru Tabiat Parkı; tabii ki yeşilin hakim olduğu, oldukça geniş alanıyla piknik için ideal bir yer. Madem çukurundan oluşmuş gölet, çocuk oyun alanları piknik zevkinizi ikliye katlayabilir.

Büyükada Mesire Yeri; Dilburnu Piknik Alanı, denizin adeta içine kurulmuş olmasıyla eşsiz bir güzellikte olan ve bu sebeple adadaki günübirlik ziyaretçilerin uğrak mekânı haline gelmiş bu piknik alanı.

Moda Sahili; son yılların en sevilesi sahili ve çimenleri burada. Piknik için özel bir arabaya atlayıp, saatlerinizi yolda harcamak istemiyorsanız burası tam size göre!
Aydos Mesire Yeri; Burası Anadolu Yakası sakinleri için var olan bir cennet. Aydos’ta koşu parkurlarında spor yapabilir, yemeğini yerken göletin eşsiz manzarasından yararlanabilirsiniz.