Kategoriler
Genel

UNICEF İle Paylaşacağımız Bir Gelecek Var!

Bugüne kadar hep “şimdiki zaman”ınızı mükemmelleştirecek, onu unutulmaz hatıralar haline getirecek, sevdiklerinizle oturacağınız sohbet, muhabbet ve lezzet dolu sofraların bir misafiri olacak dokunuşlar ile sizinle en güzel anlarınızı, anılarınızı paylaştık. Şimdi “paylaşacağımız bir gelecek var!” diyor, ve çocuklarımızın eğitimi için 7 yıl önce UNICEF ile başladığımız projeye, bu yıl da devam ediyoruz.

Daha önceki senelerde UNICEF ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz “Paylaşacağımız Bir Gelecek Var” projesi ile Türkiye’de alanında ilk akla gelen birçok isme özel tasarımlarla kahve fincanları tasarladık. Çok ses getiren projede satılan tüm UNICEF özel ürünlerin gelirleri ise okul öncesi eğitime destek olmak amacıyla, UNICEF Türkiye’ye bağışlandı.

2017’de de “Paylaşacağımız Bir Gelecek Var” projesi, yepyeni isimlerin katılımları ile Türkiye’deki eğitim projelerine destek olmaya devam ediyor.

Ara Güler’den Ayşe Kulin’e, Müjdat Gezen’den, Kerem Görsev’e, Rahmi M. Koç’a Türkiye’nin her alanından son derece değerli insanlar, paylaşacakları gelecek için önceki senelerde projeye dahil oldular; çizim, fotoğraf, tablo ve tasarımlarıyla kendi kahve takımlarını tasarladılar.

2017’de projeye katılım daha da arttı!

Devrim Erbil, UNICEF İyi Niyet Elçisi Ferhat Göçer, İlber Ortaylı, Kenan Doğulu, Nilüfer ve Varol Yaşaroğlu kendi özel kahve takımları ile sizleri, paylaşacağımız ortak geleceğe doğru bir adım atmaya çağırıyorlar.

Peki bu ünlü isimler, kendi özel fincan takımlarını neleri düşünerek tasarladılar? Proje hakkında ne düşünüyorlar?

Ara Güler: “Bu fincan takımı ile insan İstanbul’u hatırlar, hayatına bir tat gelir. Hem çocuklara da yardımcı olunur.”

Devrim Erbil: “Sanat kendi sınırları içinde kalmamalı, yaşamın içine girmeli. Sanatla endüstrinin birleştiği bu projeye katılmak benim için büyük mutluluk oldu.”

Ayşe Kulin:” Hayat akan bir sudur, çocuklarımızı da en güzel sahillere ancak eğitim ile yönlendirebiliriz.”

Müjdat Gezen: “Geçmiş proje çok başarılı olmuştu, bu sene de aynı ümidi taşıyoruz. Alanlar, çok önemli bir bağış yapmış oluyor.”

Ferhat Göçer: “İlk teklif geldiğinde aklımda hemen “Notalardan oluşan bir fincan nasıl olurdu?” sorusu belirdi. İyi ki böyle bir teklif gelmiş, iyi ki böyle bir projeye dahil olmuşum!”

Kerem Görsev: “Karaca’nın UNICEF ile ortak bu projesinde ben de piyanom ile birlikte yer aldım! Hem belki anne-babaları bu fincandan kahve içerken çocuklar piyano desenini görüp, merak edebilirler, belli mi olur?”

Kenan Doğulu: “Bu tasarımda şarkım “Tutamıyorum zamanı”ndan esinlenerek, zamana bir gönderme yapmak istedim. Saati de 9’u 5 geçeye sabitledim. Herkese iyi kahve keyifleri diliyorum!”

Nilüfer: “Kuşların özgürce kanat çırpışlarını sevdiğim için, 2017’de desen olarak kuşları tercih ettim. Bütün çocuklar eşit hak ve imkanlara sahip olmalılar!”

Varol Yaşaroğlu: “Ben kendi tasarımımda, Fırıldak ailesini, tarihteki ilk animasyonların hazırlandığı bir aletle bir arada kullanarak, eski ve yeni olgularını bir araya getirmeye çalıştım. Tüm çocukları sevgiyle kucaklarım!”

Karaca UNICEF özel kahve fincan takımlarını, tüm Karaca mağazalarından ve www.krc.com.tr’den edinebilirsiniz.

Paylaşacağımız çok şey var…