Kategoriler
Dekorasyon

Yeni Yıl Heyecanı ve Çam Ağacı Süsleme Rehberi! Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

Yeni yılın getirdiği heyecan ile birlikte birçok kişi evinin dekorasyonunu yılbaşı teması ile değiştirmek ister. Dilerseniz kupa gibi küçük detaylar ile yeni yıl ruhunu evinize yansıtabilir, dilerseniz de dekoratif çam ağaçlarını kendi zevkinize yönelik süsleyerek salonunuzda sergileyebilirsiniz. 

Yılbaşı ağacı nasıl süslenir? Yılbaşı denilince akla gelen ilk dekorasyon ürünlerinden biri yılbaşı ağacıdır. Yılbaşı ağaçları, genellikle evlerin salon ya da oturma odalarına yer alır. Akşam saatlerinde üzerine sarılan çok renkli ya da altın ışıklar ile odayı aydınlatan yılbaşı ağacı, tek bir dokunuşla odanızda farklı bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olur. 

Yılbaşı ağacı, yeni yıl ruhunu evinize taşıma konusunda tercih edebileceğiniz dekorasyon ürünlerinden biridir. Çeşitli ışıklar ve eşyalar ile süsleyebileceğiniz ağaç ile tek ürün üzerinden bütün ev dekorasyonunda yılbaşı atmosferini yakalayabilirsiniz. 

Yılbaşı, kendine has dekorasyon temasının yanı sıra hediye konusunda da birçok kişinin tatlı bir heyecan içerisine girdiği bir dönemdir. İşe ilk olarak kendiniz ve sevdikleriniz için yılbaşı temalı bir kupa, kırlent, ya da nutcracker biblo edinmek ile başlayabilirsiniz. Kendiniz için evinizin dekorasyonunda yer alan renkler ile uyumlu bir yılbaşı ağacı seti de satın alabilirsiniz. 

Sevdiklerinizle ya da ailenizle birlikte yeni yıla evinizde girerken sofra düzenini de tamamen yılbaşına yönelik servis ürünleri ile tamamlayabilirsiniz. Kırmızı ve yeşil, yılbaşı temasının ana renkleridir. Salon içerisinde yer alan vitrin, konsol ya da orta sehpa gibi çeşitli dekorasyon eşyaları ile birlikte kullanabileceğiniz tamamlayıcı mobilyaları kar küresi, dekoratif yılbaşı tabakları ya da ışıklı biblolar ile süsleyebilirsiniz. 
Yılbaşı ağacı süsleri için seçeceğiniz süslerde oda içerisinde yer alan renkleri göz önüne bulundurarak uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. 30 parça gold yılbaşı süsü ile altının büyüleyici renklerini odanıza yansıtabilir, yılbaşı çam ağacını tek renkli fakat farklı dokular barındıran süsler ile donatabilirsiniz.

Yılbaşı Lambaları, Süsler, Kar Spreyi… Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? 

Yılbaşı ağacı süsleme, tüm ailenin ve sevdiklerin bir araya geldiği ve oldukça keyifli olan bir aktivitedir. Dilerseniz yalnızca birkaç süs ile tamamlayabileceğiniz, dilerseniz de her bir dalına farklı bir obje takabileceğiniz yılbaşı ağaçlarının görsel olarak nasıl görüneceği tamamen sizin zevkinize bağlıdır. 

Birçok kişi, yılbaşı ağacı nasıl kurulur sorusunun yanıtını merak eder. Suni yılbaşı ağaçlarının dalları genellikle kapalı olarak satılır. Kuruluma ilk olarak bu dalları açmak ile başlayabilirsiniz. Ardından ağacın sabit durmasını sağlayan ayağı ağacın altına monte ederek kurulumu pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Görsel açıdan zevkinize hitap eden çok çeşitli yılbaşı süslerini ağacın dallarına asmak, yılbaşı ağacı nasıl süslenir sorusunun yanıtı olarak gösterilebilir. Ağacın ışıltılı görünümünü ikiye katlamak için şerit ışıklandırmalarla da ağacınızı süsleyebilirsiniz. 

Yılbaşı ağacını süslemek, yalnızca ağaç üzerine süs asmak ile sınırlı kalmayabilir. Salon ya da oturma odalarında yer alan yılbaşı ağacı yakınına zigon sehpalar yerleştirerek yılbaşı süsüne benzer mumlukları sehpa üzerine koyabilir, ağacın yanında konumlandıracağınız bir berjer üzerinde yılbaşı temalı bir kırlent koyabilirsiniz. 

Yılbaşı ağacı süsü modellerinin her ev dekorasyonuna ve zevke hitap eden birçok farklı seçeneği bulunur. Yılbaşının teması içerisinde yer alan bir diğer unsur ise kardır. Yılbaşı ağaçları doğal çam görünümlü koyu yeşil ve beyaz yapraklar olmak üzere iki farklı seçeneğe sahiptir. Yılbaşı ağacında kar efekti yaratmak için çeşitli spreyler kullanabilirsiniz. Spreyleri uygularken dikkat etmeniz gereken kriterlerden biri, spreyi ağacın üzerinde süsler yokken uygulamanızdır. Aksi takdirde yılbaşı süslerinin kendi renk ve dokuları yapay kar görünümüne bürünebilir.