Kategoriler
Yaşam

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Yeni yıla enfes bir başlangıç yapmak için sevdiklerinizle bir arada olacağınız mükemmel bir yılbaşı organizasyonuna ne dersiniz? En güzel yemek takımlarınızı ve servis gereçlerinizi çıkarmanın tam vakti! Çünkü yeni yıla nefis bir giriş yapıyoruz! Gelin birlikte yılbaşı sofraları için hazırlık yapalım ve o en özel geceye yakışır bir masa kuralım…

Yılbaşı Sofraları Nasıl Hazırlanır?

Yılbaşı masası için ilk olarak kullanacağınız ürünler için adımları belirleyelim ve sırayla bu adımları detaylandırarak masamızı kuralım;

1- Masa Örtüsü

2- Peçeteler

3- Yemek Takımı Seçimi

4- Çatal Kaşık Bıçak Takımı

5- Bardak Setleri ve kadehler

6 -Aksesuarlar

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Gösterişli Bir Yılbaşı Sofrası İçin Adım Adım Yapılması Gerekenler

1- Masanızın Şıklığını Öne Çıkaracak Masa Örtüleri

Hazırlayacağınız sofra için masa örtüsü modelinin konseptinizle doğru orantılı olmasını öneririz. Böylece sofrada daha tamamlayıcı ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Masamız bir yılbaşı sofrası olacağı için konseptimiz elbette yeni yıl. Bu nedenle kırmızı, yeşil ya da klasik beyaz renk bir masa örtüsünün yanı sıra yeni yıl temasını vurgulayan desenli masa örtüleri ilk tercihleriniz arasında yer alabilir.

Biraz daha detaya inerek öneride bulunmamızı isterseniz, yemek takımınızı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Örneğin renkli ya da desenli bir yemek takımınız varsa tek renk masa örtüsü modelleri, sade yemek takımları içinse desenli ve biraz daha gösterişli masa örtülerine yönelin.

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

2- Yılbaşı Sofraları Onsuz Olmaz: Peçeteler

Bir davet masasının olmazsa olmazı peçeteler için 2 seçeneğiniz var. Kağıt peçete ve kumaş peçeteler. Bu konuda tercih tamamen sizin! Formunun ne olacağına karar verdikten sonra kriterinizi masa örtünüzün ve yemek takımınızın rengini göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz. Yeşil, kırmızı, gold ya da dora renkli peçeteler yılbaşı masası için oldukça uygun.

Karaca peçete modellerine göz atmak için tıklayın!

3- Masanızdaki Şıklığın Anahtarı Yemek Takımları

Bir davet masasında ilk göze çarpan detay yemek takımları oluyor. Güzel bir yılbaşı sofrası için Işıl ışıl parlayan yemek takımları en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.  Masanızı çok daha değerli ve anlamlı kılacak gerçek incilerden üretilmiş Karaca Fine Pearl serileri aslında bunun için oldukça uygun. Şeffaf, parlak ve pürüzsüz olan Fine Pearl yemek takımları incinin dayanıklılığı ve zenginliğiyle harmanlandığı için de son derece işlevsel.

Yeni yıl temasının tabaklara işlendiği bir yemek takımı isterseniz de Karaca New Year Bird 24 Parça 6 Kişilik Porselen Yemek Takımı ile Karaca Fine Pearl Aurora 62 Parça 12 Kişilik Kare Yemek Takımı’na göz atabilirsiniz.

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

 Sofrada klasik ve elegan görünümü sevenler için yaldızlı, modern tasarımlara yönelenler için fütürist, natürel sevenler içinse doğal desenlerin ve renklerin yer aldığı yemek takımları tercih edilebilir. Yeni yıl sofranızı taçlandıracak Karaca yemek takımlarını incelemek için tıklayın!

4- Sofranızın Şık Detayı Çatal Kaşık Bıçak Takımları

Şık bir sofranın tamamlayıcısı olan çatal kaşık bıçak takımları, yemek takımınızla ve sofra düzeninizle ahenk içinde olmalıdır. Tercih edeceğiniz model ya da renk, sofranıza hareket katarken aynı zamanda masa düzeninizi taçlandırmalı, sofranızın şıklığını arttırmalıdır. Genellikle gümüş renklerini görmeye alışkın olduğumuz çatal bıçak setlerinin artık pek çok farklı seçeneği ve rengi mevcut. Yeni yılda yeni başlangıçlar yaparken, neden siz de bir değişiklik yapmayasınız? Bronz, altın ya da farklı renk seçeneklerini değerlendirerek yemek takımınızla mükemmel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Yeni yıl sofrası deyince bizim aklımıza gelen takım ise; Karaca New Lydia 60 Parça 12 Kişilik Çatal Kaşık Bıçak Takımı. Enfes ve modern bir tasarıma sahip olan setin mavi ve beyaz saplı olanları da favorilerimiz arasında!

Karaca yeni yıl konseptli çatal kaşık bıçak takımı modellerine buradan göz atabilirsiniz.

5- Yılbaşı Sofraları İçin Zarif Bir Dokunuş: Bardak Seti ve Kadehler

Masa düzenini oluşturan masa örtüsü ve peçeteler, özenle seçilmiş yemek takımı, şıklığın tamamlayıcısı çatal bıçak setlerinden sonra şimdi sıra içeceklerin sunumunu güzelleştiren bardak seti ve kadehlere geldi. Özellikle camın zarafeti ile taçlanan yılbaşı sofralarınızın kendine hayran bırakan bir şahesere dönüşmesi için küçük detaylara eğilmek yeterli. Bardaklarınızı sofranızın asilliği ve zarafetiyle birleştirerek kristal görünüm, ince kesim form ya da desenli ve renkli seçeneklere göz atabilirsiniz.

Kadehler özellikle yeni yıl sofralarına çok yakıştığı için, su bardağı, meşrubat bardağı ya da diğer içecekleriniz için sadece onları kullanmanız bile şık bir sofra oluşturmanız için yeterli olacaktır.

Bardaklar kadar şıklığı ön plana çıkaracak bir diğer detay elbette karaflar. En az bardak seçimi kadar önemli olan karaf seçimini bardaklarınızın modeline uygun olarak seçebilir ya da karaflı bardak setlerine göz atabilirsiniz.

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Karaflı bardak setleri için bizim önerilerimiz şöyle;

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Kadeh setleri içinse şu ürünlere göz atabilirsiniz;

6- Yılbaşı Sofralarına Romantizm Katan Aksesuarlar

Yılbaşı masa dekorasyonunda aksesuarların yeri de önemi de bir başka. Özellikle şamdanlar, mumlar ve çiçekler en çok tercih edilen masa aksesuarları arasında yer alıyor. Şimdi sırasıyla gidelim ve yılbaşı sofrasına son dokunuş aksesuarlar hakkında daha detaylı bilgi verelim.

Şamdanlar;

Bizler yemek masasında şamdan kullanımını ayrıca sevenlerdeniz. Çünkü hem samimi hem sıcak hem de romantik bir atmosfer yaratmanın en kolay ve pratik yolu. Kare ya da yuvarlak çok büyük olmayan bir yemek masasına sahipseniz tam ortaya tek adet şık bir şamdan koyabilirsiniz. Dikdörtgen masalar içinse iki uca birer tane şamdan bırakmak çok daha gösterişli olacaktır.

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Karaca şamdan ve mumluk modellerine buradan göz atabilirsiniz.

Mumlar;

Şamdanda ya da tek başlarına mumları masada kullanmak hem şık hem de özenli bir görünüm yakalamanızı sağlayacak. Kırmızı renk mumlar yılbaşı için oldukça etkili bir seçim olabilir.

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Şamdan mumları için tıklayın!

Diğer mum modellerine göz atmak için tıklayın!

Çiçekler;

Kışı simgeleyen kurutulmuş çiçekler ya da yılbaşı çiçeği kokina masanız için oldukça ideal. Bizim gönlümüz elbette kokinadan yana… Masanın tam ortasına yerleştireceğiniz çiçeğinizle mükemmel bir sofraya merhaba diyebilirsiniz.

Biblolar, Kozalaklar ve Daha Fazlası;

Minyatür bir çam ağacı, kozalaklar, Noel baba temalı biblolar ve çok daha fazlası masasında yer olanlar için çok hoş bir seçenek. Tabii bu aksesuarların kullanımına dikkat etmekte yarar var. Sonuçta kimse sıkış sıkış bir masada yemek yemekten keyif almaz.

Karaca’da Yeni Yıl Hazırlıkları

Karaca’da yeni yıl hazırlıkları tüm heyecanıyla devam ederken siz de bize katılmaya ne dersiniz? Haydi, birbirinden güzel yılbaşı temalı ürünlerle evinize yeni yıl büyüsünün ruhunu taşıyın…

Yılbaşı Sofraları Hazır mı? Yeni Yıl Hazırlıkları Başlasın!

Karaca’da paylaşacağımız çok şey var! Mutlu yıllar…